قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / اخبار فارس / تلاش برای افزایش سرانه فضای سبز در آباده

تلاش برای افزایش سرانه فضای سبز در آباده

همزمان با هفته منابع طبیعی تعداد ۳۴۰۰ اصله نهال درشهر آباده غرس شد.

به گزارش عصرآباده و به نقل از  روابط عمومی شهرداری آباده؛ مهدی شاکر شهردار آباده در آئین گرامیداشت روز درختکاری گفت: اگرچه بهترین فضاها برای رشد درختان ؛ دشت ها و باغ ها بوده ولی به دنبال رشد شهرها آنچه که برای نجات هوای پاک و ادامه جریان زندگی و ایجاد حس نشاط و شادی و سرزندگی در حیات بشریت اهمیت دارد ؛ درخت و درختکاری در فضاهای شهری و بالابردن سرانه ی فضای سبز خواهد بود.

🔺وی افزود: به مناسبت هفته منابع طبیعی شهرداری آباده، احداث فضای سبز در بلوارهای سلمان فارسی و نواب صفوی و پارک های محله ای شهید منتظری(بوستان زیتون)، جنت آباد (بوستان پردیس) و خیابان های سطح شهر را در دستور کار دارد. شهردار آباده اظهار داشت: امروز تعداد ۴۵۰ اصله نهال در دامنه ی کوهپایه خواجه غرس می شود.

🔺وی گفت: باید تلاش کنیم تا کاشت درختان مثمر را جایگزین درختان فعلی نماییم و در این راستا کاشت درختان انجیر-سنجد- عناب- زیتون تلخ و شیرین و توت امسال در برنامه واحد فضای سبز شهرداری می باشد.

🔺شهردار آباده اظهارداشت: در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهر آباده، روز پنج شنبه ساعت ۱۰ صبح با حضور مسئولین و خانواده های شهدا در پارک شهید فرهمند به تعداد شهدای شهر آباده، نهال ایثار (زیتون) در این بوستان کاشته می شود.

🔺دبیر شهرجهانی منبت گفت:امسال برای نکو داشت ششمین سالگرد ثبت آباده بعنوان شهر جهانی منبت تعداد ۲۰ اصله نهال گردو در پارک شهید فرهمند با حضور پیشکسوتان و هنرمندان منبت کار کاشته می شود.

درباره ی AsreAbadeh

مطلب پیشنهادی

برخی اقدامات شهرداری آباده در جهت زیباسازی شهری در نوروز 1403 / تصویری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *